Братски животПримирителен съвет

Семинар по Паневритмия , Варна, 7-13.07.2018

Любезни приятели, братя и сестри!
Заповядайте на едноседмичен семинар по Паневритмиодв гр.Варна. Братското лозе.

Ще се разгледат разнобразни теми, вдъхновени от основните източници на Паневритмията и от Словото на Учителя: ще се проведат различни физически и музикални упражнения:всички въпроси ще се обсъждат в дух на разбирателство и в търсене на съгласие.
Акцент на тазгодишната среща е 80-годишния юбилей от първото издание на Паневритмията.
Има възможности за преспиване на палатки. Всеки, който желае да представи тема или да сподели опит, е добре дошъл!
За подробности: 0888865418-Георги и 0877605833- Станю

Предварителна ритъм-програма на семинара „Варна-2018“

Събота – 7.07.

5:35 – Посрещане на изгрев и наряд (Ташлъ тепе);
6:30-8:00 – 6-те упражнения и Паневритмия (братско лозе);
9:00-9:30 – Запознаване на участниците;
9:30-10:00 – Двигателна култура – упражнения за правилна стойка, гъвкавост и баланс на тялото – Веселина Костадинова.
10:00-10:30 – Философия и дух на Паневритмията от 1938 г. – Георги Христов;
10:30-11:00 – Чай/кафе;
11:00-11:30 – Детайлите в упражненията на Паневритмията – теория;
11:30-12:00 – Занимание по музика – Иво Бонев и Сийка Рахнева;
12:30 – Братски обяд;
16:00-17:00 – Влияние на Паневритмията върху фините тела – разговор;
17:00-17:30 – Чай/кафе;
17:30-18:30 – Упражняване на „Първият ден на пролетта“ (първите 10), „Изгрява слънцето“, „Запознаване“, „Колко сме доволни“, „Стъпка по стъпка“ и „Пентаграм“ според автентичното издание от 1938 г.
18:30-19:00 – Ритмични упражнения с елементи от българските народни танци (разучаване на хора) – Румен Бакалов;

Неделя – 8.07.

5:35 – Посрещане на изгрев и наряд (Ташлъ тепе);
6:30-8:00 – 6-те упражнения и Паневритмия (братско лозе);
9:00-9:30 – Двигателна култура – упражнения за правилна стойка, гъвкавост и баланс на тялото – Веселина Костадинова;
9:30-10:30 – Паневритмичният текст – свят на възможности – д-р Даниела Пандулчева (практическо занимание)
10:30-11:00 – Чай/кафе;
11:00-11:30 – Детайлите в упражненията на Паневритмията – теория;
11:30-12:00 – Занимание по музика – Иво Бонев и Сийка Рахнева;
12:30 – Братски обяд;
16:00-16:30 – Лични опитности от практикуване на Паневритмията от 1938 г. – Румен Бакалов;
16:30-17:00 – Приемственост между автентичната Паневритмия от 1938 г. и френското издание от 1983 г. – Георги Христов;
17:00-17:30 – Чай/кафе;
17:30-18:30 – Възстановяване на променените упражнения спрямо автентичната Паневритмия от 1938 г. – Христо Маджаров
18:30-19:00 – Ритмични упражнения с елементи от българските народни танци (разучаване на хора) – Румен Бакалов;

Понеделник – 9.07.

5:35 – Посрещане на изгрев и наряд (Ташлъ тепе);
6:30-8:00 – 6-те упражнения и Паневритмия (братско лозе);
9:00-9:30 – Двигателна култура – упражнения за правилна стойка, гъвкавост и баланс на тялото – Веселина Костадинова.
9:30-10:30 – Съчетание на музика и движение с дишане в Паневритмията (практическо занимание) – Надя Табакова
10:30-11:00 – Чай/кафе;
11:00-11:30 – Детайлите в упражненията на Паневритмията – теория;
11:30-12:00 – Занимание по музика – Иво Бонев и Сийка Рахнева;
12:30 – Братски обяд;
16:00-16:30 – Роля на Милка Периклиева за издаването на Паневритмията от 1938 г. – Христо Маджаров;
16:30-17:00 – Роля на Боян Боев за издаването на Паневритмията от 1938 г. – Георги Христов;
17:00-17:30 – Чай/кафе;
17:30-18:30 – Учителя за Паневритмията (степенуване на автентични, вторични и третични източници, като и на последващи материали и интерпретации по темата) – разговор;
18:30-19:00 – Ритмични упражнения с елементи от българските народни танци (разучаване на хора) – Румен Бакалов;

Вторник – 10.07.

5:35 – Посрещане на изгрев и наряд (Ташлъ тепе);
6:30-8:00 – 6-те упражнения и Паневритмия (братско лозе);
9:00-9:30 – Двигателна култура – упражнения за правилна стойка, гъвкавост и баланс на тялото – Веселина Костадинова;
9:30-10:30 – На кое време е правилно да се стъпва в Паневритмията – Тонка Петрова (практическо занимание);
10:30-11:00 – Чай/кафе;
11:00-11:30 – Детайлите в упражненията на Паневритмията – теория;
11:30-12:00 – Занимание по музика – Иво Бонев и Сийка Рахнева;
12:30 – Братски обяд;
16:00-16:30 – 20-ти такт на 6 упр-е – големият проблем на традицията в Паневритмията – Станю Василев.
16:30-17:00 „Изгрява слънцето“ – най-ощетеното откъм точност упр-е в Паневритмията – Станю Василев
17:00-17:30 – Чай/кафе;
17:30-18:30 – Роля на музикантите в центъра на кръга по време на Паневритмията – разговор с музиканти.
18:30-19:00 – Ритмични упражнения с елементи от българските народни танци (разучаване на хора) – Румен Бакалов;

Сряда – 11.07.

5:35 – Посрещане на изгрев и наряд (Ташлъ тепе);
6:30-8:00 – 6-те упражнения и Паневритмия (братско лозе);
9:00-9:30 – Двигателна култура – упражнения за правилна стойка, гъвкавост и баланс на тялото – Веселина Костадинова;
9:30-10:30 – „Слънчеви лъчи“ – роля и място на „лекото подскачане/пружиниране (практическо занимание) – Гинка Пашева;
10:30-11:00 – Чай/кафе;
11:00-11:30 – Детайлите в упражненията на Паневритмията – теория;
11:30-12:00 – Занимание по музика – Иво Бонев и Сийка Рахнева;
12:30 – Братски обяд;
16:00-17:00 – Упражнението „Квадрат“ като метод за излизане от противоречията на квадрата (геометрична интерпретация). „Слънчеви лъчи“ – път за излизане от ограничителните условия на кръга (геометрична интерпретация) – Диан Семов;
17:00-17:30 – Чай/кафе;
17:30-18:30 – 7-те херметични принципа (разговор);
18:30-19:00 – Ритмични упражнения с елементи от българските народни танци (разучаване на хора) – Румен Бакалов;

Четвъртък – 12.07.

5:35 – Посрещане на изгрев и наряд (Ташлъ тепе);
6:30-8:00 – 6-те упражнения и Паневритмия (братско лозе);
9:00-9:30 – Двигателна култура – упражнения за правилна стойка, гъвкавост и баланс на тялото – Веселина Костадинова;
9:30-10:30 – Астрология в Паневритмията (разговор);
10:30-11:00 – Чай/кафе;
11:00-11:30 – Детайлите в упражненията на Паневритмията – теория;
11:30-12:00 – Занимание по музика – Иво Бонев и Сийка Рахнева;
12:30 – Братски обяд;
14:00 – Отпътуване за с. Николаевка;
15:00-17:00 – Разглеждане на забележителностите в с. Николаевка, свързани с личността и родословието на Петър Дънов;
17:00-19:00 – Празничен концерт, посветен на рождения ден на Учителя; (читалище в с. Николаевка)
19:00 – Отпътуване обратно за Варна

Петък – 13.07.

5:35 – Посрещане на изгрев и наряд (Ташлъ тепе);
6:30-8:00 – 6-те упражнения и Паневритмия (братско лозе);
9:00-9:30 – Двигателна култура – упражнения за правилна стойка, гъвкавост и баланс на тялото – Веселина Костадинова;
9:30-10:30 – Паневритмията – вселена от движения (друг прочит на постановката на тялото при изпълнение на Паневритмия – Теодора Ячева;
10:30-11:00 – Чай/кафе;
11:00-12:00 – Курсове по Паневритмия – споделен опит (разговор);
12:00-12:30 – Равносметка и обобщаващи разговори;
12:30 – Братски обяд;

Всякакви промени са възможни по време на семинара предвид на непредвидени обстоятелства.

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *